Ballina Lajme Ndërroi jetë mjeku i njohur nga Bogovina e Tetovës

Ndërroi jetë mjeku i njohur nga Bogovina e Tetovës

Ndërron jetë Dr.Spec Nashit Imeri nga Bogovina, pas një sëmundje të rëndë. Ai u lind më 12.06.1955 në fshatin Bogovinë, ku edhe e kreu shkollimin fillor, gjimnazin në Tetovë dhe studimet e larta për mjekësi në Shkup.

Më pas specializoi në Mjekësinë e përgjithshme në Shkup.

“Me nder dhe dinjitet i sherbeu qytetarve te Bogovines plot 35 vite. Varrimi behet me date 17.01.2019 (e ejnte) pas Namazit te drekes ne varrezat e fshatit Bogovine!”, shkruan portali Tetova1.

VIDEO bonus:
Loading...