Ballina Lajme Kasami për Top Channel: Gjuha shqipe do të jetë zyrtare vetëm kur...

Kasami për Top Channel: Gjuha shqipe do të jetë zyrtare vetëm kur do të bëhet pjesë e kushtetutës (VIDEO)

Në një intervistë për Top Channel kryetari i partisë BESA, Bilall Kasami rrëfen prapaskenat e miratimit të ndryshimeve kushtetuese, të cilat mundësuan ndryshimin e emrit të vendit, në Republika e Maqedonisë së Veriut. Bilall Kasami shton se tashmë ka ardhur koha për një President shqiptar në Maqedoni dhe partia BESA do bëjë gjithcka që një gjë e tillë të realizohet.

VIDEO bonus:
Loading...