Ballina Argëtim Burri që “rregullon” gratë politikane në Shqipëri

Burri që “rregullon” gratë politikane në Shqipëri

Të jesh figurë publike do të thotë që duhet të kesh respekt dhe për imazhin tënd. Politikanët shpesh përfliten e diskutohen për blerjet e shtrenjta që i investojnë në veshje, por rrallë flitet për ivestimet në look.

Sidomos kur flasim për gratë politikane, kemi parasysh që një kohë të veçantë ato i kushtojnë dhe flokëve. Prerjes, ngjyrës e krehjes. Nëse këngëtarët dhe artistët i bëjnë publike emrat e atyre që kujdesen për to, me politikanët ndodh ndryshe. Nuk flasin shumë për ata që kujdesen për imazhin e tyre, sepse duan të “hiqen” sikur u intereson politika më shumë se imazhi kurativ.

Por, kush është parukieri që merret me disa prej grave politikane?

Ai është Erlind Kaçorri dhe kuron imazhin e shumë prej tyre.

Nëse pyesni shpesh për ndryshimet e look-ut të Monikës, Arlindi është ai që i ka nxjerrë ngjyrën e bukur.

Po ashtu dhe Zonja e Parë e Shqipërisë, vajza e Ilir Metës, Bora, i lyen flokët tek Arlindi.

Jorida Tabaku është një tjetër nga gratë politikane që ka zgjedhur Arlindin. Gjithnjë e kuruar në pamje, Jorida prej kohësh është nën kujdesin e tij.

Era Mëhilli, këshilltarja e Berishës, po ashtu është besnike e duarve të Arlindit.

Rita Petro, Anjeza Maja, Armina Mevlani e shumë personazhe të tjerë publikë kanë zgjedhur Arlindin si parukierin e tyre personal.

VIDEO bonus:
Loading...