Ballina Lajme Në Maqedoni pritet rënie drastike e temperaturave

Në Maqedoni pritet rënie drastike e temperaturave

Nata e sotme dhe nesërme do të jenë veçanërisht të ftohta ku temperaturat e ajrit do të ulen në zero. Temperaturat do të arrijnë nga minus 10 deri më minus 1 gradë celsius, ndërsa në vendet më të larta do të ketë kushte edhe për temperatura ndër minus 10 gradë celsius.

Ndërsa temperaturat ditore maksimale do të arrijnë nga 0 deri në 9 gradë celsius.

Gjatë ditës së enjte temperaturat do të rriten dhe do ketë kushte për reshje të dobëta lokale të borës.

Për ditën e shtunë dhe të dielë parashikohet që të ketë reshje të borës në vendet malore.

VIDEO bonus:
Loading...