Ballina Lajme Rajoni Mogherini pranon ndarje, por jo etnike (VIDEO)

Mogherini pranon ndarje, por jo etnike (VIDEO)

Shefja e diplomacisë evropiane, Federika Mogherini i dërgoi porosi të qartë presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandar Vuciq.

Ajo u deklarua kundër marrëveshjen për ndarje etnike, ndërsa nuk e përjashtoi mundësin e ndryshimit të kufijve.

VIDEO bonus:
Loading...