Ballina Diaspora Incident i armatosur në Zvicër, humb jetën një person nga Maqedonia

Incident i armatosur në Zvicër, humb jetën një person nga Maqedonia

Në Rüti ZH, një person i panjohur ka qëlluar me disa të shtëna në një lokal. Me këtë rast, një person ka humbur jetën.

Mëngjesin e së martës, në Rüti ZH janë dëgjuar të shtëna! Pak para 02:00, Policia Knatonale e Cyrihut ka marr informatë se një person kishte pësuar plagë vdekjeprurëse, shkruajnë mediat zvicerane, përcjell Albinfo.ch.

Sipas hetimeve fillestare, një autor i panjohur ka qëlluar me disa të shtëna në restorantin Bären.

Pronari, një shtetas 51-vjeçar nga Maqedonia, ka pësuar plagë të rënda të cilave nuk ka mundur tu mbijetojë. Personat e tjerë, të cilët gjatë kohës së krimit kanë qenë në lokal, kanë kaluar pa ndonjë lëndim.

Vrasja dyshohet të jetë qërim hesapesh midis klaneve mafioze. Një mik i të vrarit I. I. (51) është i sigurt se ai ishte viktimë e klaneve mafioze nga Maqedonia, shkruan albinfo.ch.

Zënka e tyre tashmë kishte qenë e njohur në qytetin e Strugës në Maqedoni. Dhe deri më tani ka pasur më tepër viktima: Kështu pra, dihet se biri atëherë 23-vjeçar i I. I. ishte vrarë në Maqedoni tre vite më parë. Atëbotë, djali tjetër i tij ishte plagosur rëndë dhe që atëherë ka mbetur invalid.

Klanit të I.S. gjithashtu i mvishet një vrasje, nga e cila jetën e humbi shefi i mafias D.B. (58) i cili kërkohej për trafikim me qenie njerëzore. Ai u qëllua në kokë shtatorin e kaluar, në restorantin e tij në Strugë.

Vrasësit e tij u arratisën. Mediat maqedonase raportuan që njëri nga sulmuesit mund të jetë arratisur në Bazel. Me arritjen në Zvicër, megjithatë, humbi çdo gjurmë.

Sulmuesi i panjohur deri më tani është na arrati, ndërsa kërkimi i tij nuk ka pasur sukses. Hetimet janë në rrjedhë e sipër.