Ballina Kuriozitete Google: Ja 10 gjërat më të kërkuara për 2018!

Google: Ja 10 gjërat më të kërkuara për 2018!

Gjigandi i kërkimit Google, ka listuar gjërat më të kërkuara për vitin 2018.

Google ka publikuar gjërat më të kërkuara në muzikë, filma dhe fenomene të ndryshme.

Kështu sipas gjigandit të kërkimit, Kupa e Botës, Rusi 2018 ka qenë ngjarja më e kërkuar në botë në 2018.

Lista e plotë e gjërave më të kërkuara:

  1. World Cup 2. Uragani Florence 3.Mac Miller 4. Kate Spade 5. Anthony Bourdai 6. Black Panther 7. Mega Millions Results 8. Stan Lee 9. Demi Lovato 10. Zgjedhjet elektorale.

Filmat: 1. Black Panther 2. Incredibles 2 3. Deadpool 2 4. Avengers: Infinity Ëar 5. A Quiet Place.

Aktorët: 1. Logan Paul 2. Bill Cosby 3. Sylvester Stallone 4. Pete Davidson 5. Michael B. Jordan.


Demi Lovato

Njerezit.1. Demi Lovato 2. Meghan Markle 3. Brett Kavanaugh 4. Logan Paul 5. Khloe Kardashian.

Vdekjet: 1. Mac Miller 2. Kate Spade 3. Anthony Bourdain 4. Stan Lee 5. Aretha Franklin

Muzika: 1. Demi Lovato 2. Eminem 3. Ariana Grande 4. Rick Ross 5. Cardi B

Këngët: 1. Bohemian Rhapsody 2. This Is America 3. Baby Shark 4. God’s Plan 5. Killshot. Dasmat: 1. Dasma mbretërore [Prince Harry dhe Meghan Markle] 2. Dasma e Priyanka Chopra-s me Nick Jonas 3. Dasma e princeshës Eugenie-s me Jack Brooksbank 4. Dasma e Kat Von D me Rafael Reyes 5. Dasma e Deepika Padukone me Ranveer Singh./ I.M-Dritare.net