Ballina Suplement Dossier 1938: Ja ç’thoshte e fejuara e Zogut, Geraldinë Apponyi për Shqipërinë

1938: Ja ç’thoshte e fejuara e Zogut, Geraldinë Apponyi për Shqipërinë

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 9 Dhjetor 2018

“Le Petit Parisien” ka botuar, të dielën e 6 shkurtit 1938, në faqen n°3, një shkrim në lidhje me mbretëreshën Geraldinë dhe pështypjen e saj për Shqipërinë, të cilin, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

VIDEO bonus:
Loading...