Ballina Showbiz “Lady Gaga” shqiptare po ‘pushton’ tregun muzikor (VIDEO)

“Lady Gaga” shqiptare po ‘pushton’ tregun muzikor (VIDEO)

Vajzat shqiptare janë duke shkëlqyer në tregun ndërkombëtar të muzikës, me Dua Lipën, rita Orën dhe Bebe Rexhën që kanë mahnitur me zërin e tyre dhe kanë fansa në të gjithë botën.

Por harrojini për një çast këngëtaret që tashmë gëzojnë famë dhe njihuni me bionden shqiptare Ava Max që është duke “shpërthyer” dhe shihet si ylli i radhës që do të konfirmohet në muzikë.

Ajo është 24 vjeçe dhe emri i vërtetë është Ava Koçi. Ka lindur në wisconsin të SHBA-ve nga prindër emigrantë shqiptar dhe tani është pjesë e albumit më të ri të DJ të njohur David Guetta.

Kënga e saj më e re “Sweet but Psycho” po pushton klasifikimin botëror të muzikës dhe fansat e krahasojnë me Lady Gaga, kjo për shkak të stilit të veshjes dhe ngjashmërisë fizike.

Ava më parë ka bashkëpunuar edhe me Jason Derulo e Vice.

Loading...