Ballina Lajme Maqedonia – Gjermania njohje reciproke të patentë shoferit

Maqedonia – Gjermania njohje reciproke të patentë shoferit

Ministri i Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Oliver Spasovski dhe ambasadori gjerman në Shkup, Thomas Gerberich, kanë nënshkruar Deklaratën për njohjen dhe ndërrimin e patentë shoferit me anë të së cilës do të mundësohet njohja reciproke e patentë shoferëve të të dy vendeve, raporton Anadolu Agency (AA).

Në ceremoninë zyrtare të nënshkrimit të pranishëm ishin edhe ministri maqedonas i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov dhe homologu i tij gjerman, Heiko Maas, i cili qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoni.