Ballina Lajme Kasami: Liderët shqiptarë të bashkohen për ndryshimet kushtetuese pas referendumit (VIDEO)

Kasami: Liderët shqiptarë të bashkohen për ndryshimet kushtetuese pas referendumit (VIDEO)

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami gjatë një interviste për Tv 21, theksoi se referendumi është një temë që nuk do diskutim pasi që ai duhet mbështetur si i tillë.

Përveç mbështetjes, Kasami ka folur edhe për ndryshimet kushtetuese që e presin vendin pas mbajtjes së referendumit.

Ai vendosi theksin tek ato pika që më së shumti i tangojnë qytetarët shqiptarë.

Sipas Kasamit, për tu arritur këto ndryshime kushtetuese, liderët shqiptarë duhet të bëhen bashkë për të këmbëngulur në këto kërkesa, duke lënë anësh interesat partiake dhe personale.

VIDEO bonus:
Loading...