Ballina Sport Reali mposht Romën me rezultatin 2-1 (VIDEO)

Reali mposht Romën me rezultatin 2-1 (VIDEO)

Real Madrid ka mundur Romën me rezultatin 2-1. Të besuarit e Lopeteguit arritën ta zhbllokonin sfidën shumë shpejt me Asension i cili shënoi në minutën e dytë pas një asisiti të Gareth Bale.

Roma synon të kundërpërgjigjet por është Reali i cili shënon përsëri, kesaj radhe me një super gol te Gareth Bale. Pas golit te dytë, Los Blancos mbajnë avantazhin, por edhe duke rrezikuar disa herë për të shënuar por që nuk ia dolën. Roma dukej e pafuqishme për të reaguar.Në pjesën e dytë të dy ekipet provojnë lojtarët e rinj dhe teknika të ndryshme loje por gjithçka ngeli ashtu pa ndryshuar. Tek pritej fundi i lojës Strootman zgjon Romën duke shënuar gol në minutën e 83. Roma do bëjë edhe ca përpjekje të vyera por që do jenë të pasuksesshme.

Kjo ishte ndeshja e fundit parapërgatitore për Realin. Tani madrilenët po bëhen gati për Super Kupën e Europës ku do luajnë përballë Atletiko Madridid.