Ballina Lajme Lëkundje të forta tërmeti në Tetovë

Lëkundje të forta tërmeti në Tetovë

Lëkundje të forta tërmeti u ndjenë në Tetovë pasdrekën e së shtunës.

Lëkundjet e tërmetit u ndjenë rreth orës 17:39 minuta.

Sipas EMSC, tërmeti ka qenë me magnitudë 6,0 dhe ka qenë me epiqendër 12 km në veriperendim të Bulqizës, 41 km në verilindje të Tiranës, me thellësi 5 km.

Lëkundjet e forta të tërmetit janë ndjerë në disa qytete të Shqipërisë, si Tiranë, Lezhë, Bulqizë. Ndërkohë që lëkundje më të lehta raportohen të jenë ndjerë në Berat.

Lëkundjet e forta të tërmetit janë ndjerë edhe në Malin e Zi, Kosovë, Maqedoni./TetovaNews

Loading...