Ballina Bota Fenomeni i paparë me diellin, një mrekulli që nuk është parë kurrë...

Fenomeni i paparë me diellin, një mrekulli që nuk është parë kurrë më parë, ja ku ka ndodhur! (VIDEO)

Kalifornia po përballet me zjarret më të mëdha në historinë e saj. Si pasojë e motit të nxehtë, të hënën dy vatra janë kthyer në zjarret më të mëdha në historinë e këtij shteti, pas një ere të nxehtë që ka shkaktuar zgjerimin e tyre, transmeton AP.Zgjerimi i territorit të përfshirë nga zjarri tejkalon një zjarr të dhjetorit të vitit të kaluar në jug të Kalifornisë, i cili kishte djegur 1,140 kilometra katrorë. Ekspertët për klimë dhe zjarre kanë thënë se ndryshimi i klimës është duke ndikuar në tharjen e bimëve dhe nxitjen e nisjes së zjarreve, të cilat me shpejtësi më pas po barten nga zonat rurale në pjesët urbane.Por ne nje video qe po qarkullon ne internet se fundmi, fotografet kane shfrytezuar keto pamje per te kapur nje nga momentet me te mrekullueshme aty. Perendimin e arte te diellit, nen ndricimin e flakeve. Shikojeni edhe ju:

Loading...