Ballina Lajme Shqipëri Fjalimi që duan shqiptarët/ Shehi: Kam pas një tufë prona, për 3...

Fjalimi që duan shqiptarët/ Shehi: Kam pas një tufë prona, për 3 vjet i lashë se u mërzita, Rama ka 20 vjet që s’i shkulet teatrit (Video)

Fjalimi i Dashamir Shehit gjatë seancës së djeshme parlamentare po bën xhiron e rrjeteve duke u pëlqyer tejmase nga shqiptarët që e kanë të vështirë të besojnë tek fjalët e ndonjë prej politikanëve tani.

Shehi ka arsyetuar se përse teatri nuk duhet të prishet, ndërsa ka zbuluar dhe ambicien e vjetër të Ramës për këtë territor.

“Kam pas një tufë prona në Tiranë e në Shqipëri, te viti i tretë u mërzita, s’i gjëmova më. Ishin të mijat, të babait, të gjyshit.
Ky ka 20 vjet që i është ngjit teatrit e nuk i shkulet”, tha Shehi.

Më poshtë mund të ndiqni fjalimin e plotë

VIDEO bonus:
Loading...