Ballina Futboll Spanja shtyn publikimin e listës së lojtarëve për Kupën e Botës, ja...

Spanja shtyn publikimin e listës së lojtarëve për Kupën e Botës, ja arsyeja

Kombëtarja spanjolle ka shtyrë publikimin e liëstës provizore të lojtarëve që do të ftohen për Kupën e Botës.

Arsyeja pse trajneri spanjoll, Julen Lopetegui, vendosi të shtyjë listën nga e premtja deri të hënën ishte sepse të premten është planifikuar një përkujtim i Barcelonës në respekt të Iniestës dhe trajneri nuk dëshiron ta pengojë këtë.

Ditën e hënë në orën 13:00, Lopetegui do të publikojë listën me emrat e 35 lojtarëve./sn/

Loading...