Ballina Futboll Marseille-Atletico Madrid, statistikat e finales së Europa League

Marseille-Atletico Madrid, statistikat e finales së Europa League

U luajt në Lyon finalja e Ligës së Europës mes Marseille dhe Atletico Madrid, shkruan SYRI.net.

Atletico Madrid fitoi me rezultatin e pastër 3-0, duke fituar trofeun e dytë të rëndësishëm europian në rang klubesh.

Golat e suksesit të spanjollëve u realizuan nga një francez, Antoine Griezman (2) dhe Gabi (1).

Në foton e mëposhtme mund të shihni statistikat e 90 minutave të finales.

Loading...