E enjte, 13 Gusht, 2020

Aktualitet

Opinion

Bota

Italia nuk e përjashton rikthimin e karantinës

0
Italia nuk e përjashton rivendosjen e karantinës kundër koronavirusit. Në një intervistë për gazetën Correre della Sera, koordinatori i Komitetit Tekniok Shkencor, Agostino Miozzo shprehet...

Kronika

I N C I D E N T i madh në...

0
Më 13.08.2020, në orën 02.40 në Njësinë e Policisë-Galatë, 40-vjeçarja N.Sh. nga fshati Sanakos ka raportuar se më 12.08.2020, rreth orës 22.20 djali i...

Kultura

EQREM ÇABEJ, Historia e një gjuhe është histori e atij populli

0
Xhelal Zejneli Eqrem Çabej (Gjirokastër, 1908 – Romë, 1980) është një ndër përfaqësuesit më të shquar të gjuhësisë së re shqiptare. Lindi në Gjirokastër, më...

SHEKSPIRI

Të fundit

FOTOT: Makina luksoze e së ardhmes që mund të bëjë 1600 km me një...

0
Kompania Hyperion, me bazë në Kaliforni, prezantoi supermakinën e saj me hidrogjen, me të cilën ajo shpreson që të ndryshojë mendimin e njerëzve për...

Italia nuk e përjashton rikthimin e karantinës

0
Italia nuk e përjashton rivendosjen e karantinës kundër koronavirusit. Në një intervistë për gazetën Correre della Sera, koordinatori i Komitetit Tekniok Shkencor, Agostino Miozzo shprehet...

Erdogan komenton p ë r p l a s j e t me Greqinë...

0
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tha të enjten se dialogu dhe negociatat janë mënyra e vetme për të zgjidhur mosmarrëveshjen midis Turqisë dhe Greqisë...

Më ka humbur dëshira të dua ata që s’më duan dhe t’u buzëqesh atyre...

0
Nga Jose Micard Teixeira Unë s’kam më durim për ca gjëra, jo sepse jam bërë arrogante, por thjesht sepse kam arritur në një pikë të...

(VIDEO) I quajti horra, sot nuk i shkoi askush në takim

0
Para zgjedhjeve i quajti horra… thoshte se me ta nuk mund të ulet në një tryezë… Por pas zgjedhjeve, kreu i B D I-së Ali...

Ambasadorja amerikane uron Zaevin për mandatin

0
SHBA-të i urojnë marrjen e mandatit kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev për formimin e Qeverisë së re, shkroi në Tëitter ambasadorja amerikane në Shkup,...

EVN Maqedoni i udhëzon përdoruesit drejt zgjidhjeve alternative të pagesave

0
EVN Maqedoni informon klientët e saj se si rezultat i zhvillimeve të fundit me Bankën EURO Standard, ata nuk do të mund të bëjnë...

I N C I D E N T i madh në Dobërdoll, të përfshirë...

0
Më 13.08.2020, në orën 02.40 në Njësinë e Policisë-Galatë, 40-vjeçarja N.Sh. nga fshati Sanakos ka raportuar se më 12.08.2020, rreth orës 22.20 djali i...

I N C I D E N T në Tetovë, të përfshirë persona nga...

0
Më 13.08.2020, rreth orës 00.10, në SPB Tetovë është raportuar se në rrugën e Ilindenit në Tetovë, ka ndodhur një zë*nkë fiz*ike për shkak...

Shëndeti