E martë, Tetor 15, 2019

Të fundit

Bebe Rexha bashkëpunim me yllin e muzikës? (VIDEO)

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha është në një moment mjaft të mirë të karrierës së saj.Kohët e fundit ajo ka kënduar kolonën zanore...

Trump vendos sanksione kundër Turqisë

Presidenti i SHBA vendosi sanksione ndaj Turqisë si rezultat i ofensivës ushtarake turke në Siri. Donald Trumpi i justifikon veprimet e tij me "veprimet...

Shuhet modelja shqiptare dhe i dashuri i saj, detajet e aksidentit

Perfundon tra*gjiksht perralla e bukur e dashurise mes modeles shqiptare dhe fotografit te njohur. Çifti humbi jeten ne nje aksident te rende, pasditen e...

Jep dorëheqje zv/ministri i Shëndetësisë, Asim Musa (VIDEO)

Asim Musa ka dhënë dorëheqje nga pozita e zëvendës ministrit të Shëndetësisë.Dorëheqja e tij vjen pas publikimit të videos nga emisioni “Fiks Fare” në...

Putin i jep Mbretit të Arabisë dhuratën e veçantë, por ndodh e papritura (VIDEO)

Gjatë vizitës së tij në Arabinë Saudite ku pritet të lidhen një mori marrëveshjes tregtare, Presidenti i Rusisë Putin i dhuroi Mbretit Salman një...

Sot, Dita Ndërkombëtare e Ecjes në Natyrë

15 tetori është caktuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë si Dita Ndërkombëtare e EcjesQëllimi i kësaj dite është ngritja e vetëdijes së institucioneve dhe...

Ditë vendimtare për negociatat, BE vendos sot për fatin e Maqedonisë së Veriut dhe...

Ministrat e Jashtëm të BE vendosin sot për çeljen e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut. Aspiratat e të vendeve i errëson mundësia...

Kosova dhuron spektakël në fitoren ndaj Malit të Zi, vijon ëndrra për në “Euro...

Ëndrra për “Euro 2020” vazhdon…“Dardanët” kanë dhuruar spektakël në stadiumin “Fadil Vokrri”, duke e mposhtur 2-0 Malin e Zi.Në fakt, mysafirët duhet të jenë...

Fotot e rralla/ Si dukeshin shqiptarët dhe Shqipëria 100 vjet më parë

Fotot e mëposhtme tregojnë realitetin në Shqipëri 100 vjet më parë.Ato janë shkrepur nga Severin Worm-Petersen gjatë vitit 1920 dhe tregojnë një copës nga...

Një mijë euro për prostatën, 100 për synetllik; ja çmimet e zv.ministrit të Shëndetësisë

Fiks Fare solli mbrëmjen e të hënës një investigim ku zv. Ministri i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut, në spital shtetëror kryen ndërhyrje kirurgjikale...

Aksidente në autostradën Tetovë – Shkup dhe në rrugën lokale Tetovë – Gostivar

Më datë 13.10.2019, rreth orës 12.00, në autostradën Shkup-Tetovë, vetura ,,Citroën Xsara,, me targa të Tetovës, të cilën e ka drejtuar 60-vjeçari B.V. nga...

Albin Kurti: Fitorja e populizmit dhe metamorfoza për pushtet

Nga Baton HaxhiuAlbin Kurti i fitoi zgjedhjet.I vetëm kundër të gjithëve. Vetëm me populizëm.Kjo është e vërteta.Në njërën ndër intervistat e para të dhëna...

Tetovë, nismë për ndërrimin e emrave të shkollave (VIDEO)

Lëvizja BESA ka iniciuar nismë për ndërrimin e emrave të shkollave të mesme në Tetovë, pasi sipas tyre, Ministrat e deritanishëm të arsimit nga...

Sonte në “Fadil Vokrri”, Kosovë-Mali i Zi

Sonte me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, do të luhet ndeshja Kosovë-Mali i Zi.Ky takim do të jetë i...

Zaev: Franca nuk është kundër nesh, presim vendim pozitiv

Kryeministri Zoran Zaev mbetet optimist për marrjen e vendimit pozitiv nga Këshilli evropian për datë për negociata dhe beson se më 17 dhe 18...

Arabia Saudite miraton hyrjen e trupave amerikane në vend

Qeveria e Arabisë Saudite ka marrë vendimin që të pranojë forcën ushtarake që SHBA-ja ka planifikuar ta dërgojë në këtë vend kundër “rreziqeve rajonale”...

QUO VADIS ÇMIMI NOBEL

Xhelal ZejneliVendimi i Akademisë Suedeze që Çmimi Nobel për letërsi për vitin 2019 t’i jepet shkrimtarit austriak Peter Handke, ngjalli reagime të shumta në...

Albin Kurti tregon se për çfarë bisedoi me Nenad Rashiq

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje ka folur pas takimit me përfaqësuesin e koalicionit “Sloboda”, Nenad Rashiq.Kurti ka thënë se me Rashiqin nuk kanë biseduar për...

Udhëtarët shohin një “mik” të çuditshëm teksa bëheshin gati për fluturim (Video)

Udhëtarët që ndodheshin në aeroportin ‘Domodedovo’ të Moskës, u befasuan kur panë një dhelpër që vraponte mes bagazheve dhe zonës së kontrollit.Në pamjet e...

Deputetët danezë s’e mbajnë dot të qeshurën teksa po flisnin për blerjen e disa...

Raporti i kryeministres daneze vërtetoi se mbledhjet parlamentare mund të jenë mjaft argëtuese teksa seanca u ndërpre me deputetët që shpërthyen në të qeshura...

Opinione

Kuriozitete

Kultura

Shëndeti