Ballina Kronika Nusja vrau vjehrrën u rrëfye tek prifti

Nusja vrau vjehrrën u rrëfye tek prifti

Ditën e djeshme Policia e Shtetit zbardhi vrasjen makabër në Kamzë ku nusja e re vetëm 21-vjeç helmoi për vdekje vjehrrën e saj.

Ngjarja ka ndodhur rreth një vit më parë, por fillimisht ngjarja u raportua si vdekje natyrale.

Policia ka vënë në pranga edhe tre persona të tjerë, të cilët ishin në dijeni të krimit të kryer.
Në pranga ka rënë bashkëshorti i saj dhe një prift pasi nusja ishte rrëfyer për krimin tek ai.

Ndërkohë policia raporton se edhe tre persona të tjerë janë mbajtur në burg për moskallëzim të krimit.

Shkak i vrasjes dyshohet të jenë mosmarrveshjet e shpeshta mes autores së dyshuar dhe viktimës.