Ballina Futboll Conte drejt shkarkimit, Chelsea gjen menjëherë zëvendësuesin e tij

Conte drejt shkarkimit, Chelsea gjen menjëherë zëvendësuesin e tij

I larguar nga Bayern Munich, Carlo Ancelotti, vazhdon të jetë në kontakte të vazhdueshme me Arsenalin dhe Chelsean.

Carlo Ancelotti mund të rikthehet në Londër por ende nuk ka asnjë ofertë zyrtare, sipas Le 10 Sport.

Antonio Conte pritet të largohet nga Chelsea gjatë verës, dhe Ancelotti pritet të jetë pasardhësi i tij.

E njëjta situatë vlen edhe për Arsene Wenger. Francezi mund ta zgjedh largimin në fund të sezonit, që nuk është aspak i mirë.

Edhe vet Ancelloti e kishte pranuar që kërkon një aventurë të re në Ligën Premier, ndërsa nuk e ka përjashtuar edhe drejtimin e Kombëtares së Italisë./sn/