Ballina Lajme STOLTENBERG REALIZON VIZITË DYDITËSHE NË MAQEDONI MË 17-18 JANAR

STOLTENBERG REALIZON VIZITË DYDITËSHE NË MAQEDONI MË 17-18 JANAR

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, të mërkurën dhe të enjten (17-18 janar) do të realizojë një vizitë dyditëshe në Maqedoni, njoftoi Qeveria. Stoltenberg do të takohet me udhëheqjen e shtetit, ministrat, si dhe me disa nga liderët e partive politike.

Është planifikuar që Stoltenberg të zhvillojë një konferencë të përbashkët shtypi me kryeministrin Zoran Zaev të enjten pasdite. /SHENJA/

Loading...