Ballina Lajme DIMITROV: GRUPE TË PËRBASHKËTA PUNE ME PALËN GREKE

DIMITROV: GRUPE TË PËRBASHKËTA PUNE ME PALËN GREKE

Kryediplomati Nikolla Dimitrov ka njoftuar për krijimin e grupeve të përbashkëta të punës të palës greke dhe maqedonase. Ai ka shpjeguar se grupet do të angazhohen për të përshpejtuar bisedime për zgjidhjen e kontestit shumëvjeçar ndërmjet dy vendeve për çështjen e emrit të Maqedonisë.

Të dyja palët janë pajtuar që të çojnë përpara procesit e bisedimeve”, ka deklaruar Dimitrov, për Reuters. /SHENJA/

Loading...