Ballina Bota Dy gra shqiptare kapen me armë dhe drogë në Itali

Dy gra shqiptare kapen me armë dhe drogë në Itali

SHPËRNDAJE

Mediat italiane kanë dhënë detaje nga një operacion i policisë italiane që ka çuar në pranga 2 gra shqiptare.

Operacioni është zhvilluar në Santeramo pasi në shtëpinë e tyre u gjet kokainë. Emrat e të arrestuarave nuk bëhen të ditur por mosha e tyre është 71 dhe 21 vjeç.

Gjatë kontrolleve në banesa është gjetur një sasi e madhe armësh dhe droge. Mediat italiane shkruajnë se janë sekuestruar 3 pushkë dhe 5 kg drogë, që arrinin vlerën e rreth 100 mijë euro.

Është gjetur edhe 4.35 kg heroinë ndërsa në një kërkim të mëtejshëm janë gjetur dhe 500 gr kokainë si dhe 8 gr marijuanë. Gratë akuzohen për trafikun e sasive të mëdha të drogës dhe armëmbajtje, shkruan lapsi.al.