Ballina Kronika Çasti kur makina që po lëvizte me shpejtësi të madhe përplaset me...

Çasti kur makina që po lëvizte me shpejtësi të madhe përplaset me elefantin (Video)

Një burrë kishte vendosur një kamerë brenda veturës me të cilën po lëvizte me shpejtësi të madhe, e cila filmoi edhe momentin kur u përplas me një elefant që po kalonte rrugën në Tajlandë.

Ngjarja e tmerrshme ndodhur kur elefanti gjigant befasisht u shfaq në rrugë, duke i pamundësuar që të reagojë në kohë për ta shmangur përplasjen, transmeton Telegrafi.

Videoja shfaq rojën e pyjeve, Utai Bitdtakreu 32-vjeç duke vozitur me shpejtësi të madhe në provincën Nakhon në pjesën verilindore në Bangkok.

Ai po kthehej në shtëpi së bashku me gruan dhe vajzën e tij kur aksidenti i tmerrshëm ndodhi.

Për fat të mirë, Bitdtakreu, gruaja dhe vajza e tij kanë shpëtuar me lëndime te lehta trupore edhe pse vetura e tyre u shkatërruar plotësisht.

Por, është interesant se si edhe elefanti i shpëtoi vdekjes me vetëm disa gërvishtje të lehta në trup. /Telegrafi/