Ballina Lajme Taravari: LSDM-ja i bën shërbim BDI-së në Gostivar (VIDEO)

Taravari: LSDM-ja i bën shërbim BDI-së në Gostivar (VIDEO)

Ministri i shëndetësisë në qeverinë e kryeministrit Zoran Zaev, Arben Taravari, I cili në zgjedhjet lokale të tetorit është edhe kandidat për kryetar të Gostivarit, ka akuzuar partin e kryeministit Zoran Zaev për lojra politike në favor të Bashkimit demokratik për integrim dhe kandidatit të saj, Nevzat Bejta.

Taravari thotë se LSDM i ka bërë shërbim BDI që nuk kandidojë për kryetar të komunës, por beson se qyetarët nuk do ndjekin imponimet partiake se cilin kandidat për kryetar ta votojnë.

Sipas tij, sondazheve të opinionit publik flasin se shumica e qytetarëve të Gostivarit nga etni të ndryshme bindshëm do të votonin Taravarin.

INTERVISTA E PLOTE