Ballina Bota RRITET NË 54 NUMRI I VIKTIMAVE NGA PËRMBYTJET NË VIETNAM (FOTO)

RRITET NË 54 NUMRI I VIKTIMAVE NGA PËRMBYTJET NË VIETNAM (FOTO)

SHPËRNDAJE

Vazhdon të rritet bilanci i viktimave nga përmbytjet në Vietnam. Numri i të vdekurve ka shkuar të paktën 54, ndërsa janë regjistruar deri tani 39 të humbur.

Përmbytjet kanë shkatërruar mijëra shtëpi dhe rrugë. Provinca më e prekur është ajo e Hoa Binh, ku numërohen 17 të vdekur dhe 15 të zhdukur.Image result for Vietnam

Image result for Vietnam

Image result for Vietnam

Image result for Vietnam

Image result for Vietnam