Ballina Kronika DIGJET SHTËPIA E ISH MINISTRIT

DIGJET SHTËPIA E ISH MINISTRIT

Një zjarr ka shpërthyer sot rreth orës nëntë të mëngjesin në lagjen Gjorçe Petrov në Shkup. Nga zjarri janë përfshirë kati i shtëpisë dhe konstruksioni i çatisë.
Disa media shkruajnë se bëhet fjalë për shtëpinë familjare të kandidatit për kryetar të komunës së Gjorçe Petrovit dhe ish- ministër i Transportit dhe Lidhjes, Vllado Misajllovski.
Shtëpia është në pronësi të 58-vjeçarit B.M.
Në shuarjen e zjarrit kanë marrë pjesë disa automjete zjarrfikëse dhe zjarrfikës./shenja/

Loading...