Ballina Bota Zjarr në një shkollë fetare, humbin jetën 25 nxënës dhe mësues (VIDEO)

Zjarr në një shkollë fetare, humbin jetën 25 nxënës dhe mësues (VIDEO)

Të paktën 25 studentë dhe mësues kanë humbur jetën pas një zjarri të fuqishëm që ra në një shkollë fetare në kryeqytetin malajzez të Kuala Lumpur.
Zjarri në shkollën “Tahfiz Darul Kur’ani Ittifaqiyah” shpërtheu në orët e para të mëngjesit të sotme.
Raportohet se viktimat janë “djegur të gjallë” pasi janë bllokuar në dhomat e tyre sepse dritaret e shkollës ishin të mbyllura me grila metalike.
“Është një nga fatkeqësitë më të rënda në 20 vitet e fundit”, tha drejtori i departamentit të Policia tha se ncënësit ishin të gjithë djemtë të moshës nga 13 dhe 17 vjeç.
/Oranews.tv/