Ballina Bota Uragani nxjerr në plazh krijesën misterioze (VIDEO+FOTO)

Uragani nxjerr në plazh krijesën misterioze (VIDEO+FOTO)

Një krijesë misterioze deti u pa pas uraganit Harvey në një plazh të Teksasit.
Fotot e kafshës u nxorën në internet dhe Preeti Desai kërkoi ndihmë për identifikimin e saj.
Askush nuk jep përgjigje përfundimtare por Dr. Kenneth Tighe, specialist i biologjisë, beson se mund të jetë një gjarpër deti ose mund të jetë një ngjalë.
Gjarpri i zhurmës, zakonisht gjendet në ujërat midis 30 dhe 90 metra thellë në oqeanin Atlantik Perëndimor.
Zonja Desai, e cila ishte në plazh duke vlerësuar dëmet nga stuhia, i tha BBC: “Ishte krejtësisht e papritur, nuk është diçka që zakonisht do të shihni në një plazh. Mendova se mund të ishte diçka nga deti i thellë që mund të ketë dalë në breg”.
“Ne ishim në një plazh në Teksas City dhe e panë këtë gjë nga larg, kështu që unë u afrova për të kuptuar se çfarë ishte”.