Ballina Lajme TËRMET NË RESNJË

TËRMET NË RESNJË

SHPËRNDAJE

Një tërmet me intensitet prej 3-4 ballësh sipas Shkallës Makrosizmike Evropiane është ndjerë mbrëmë në Resnjë dhe rrethinë.

Epiqendra e tërmetit, siç njoftojnë nga Observatori Sizmologjik në Shkup, ka qenë 10 kilometra në veri të Resnjës, ndërsa është regjistruar nga rrjeti telemetrik në orën 20 e 1 minutë./shenja/