Ballina Lajme Shtrëngim duarsh Rama-Meta gjatë betimit të ministrave të rinj

Shtrëngim duarsh Rama-Meta gjatë betimit të ministrave të rinj

SHPËRNDAJE

Pasditen e kësaj të mërkure, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe anëtarët e kabinetit të tij kanë bërë betimin në Presidencë.

Në ceremoninë e zhvilluar, në praninë e presidentit Ilir Meta, kreu i qeverisë dhe ministrat janë betuar se do të zbatojnë Kushtetutën në interes të qytetarëve dhe vendit.

Ndërkohë në momentin e betimit, mes kryeministrit dhe kreut të shtetit ka patur edhe një shtrëngim duarsh./shekulli/