Ballina Lajme Kosovë Pacolli viziton Shqipërinë

Pacolli viziton Shqipërinë

Zëvëndëskryeministri i parë dhe ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës Behgjet Pacolli sot do të jetë për vizitë zyrtare në Shqipëri.

Pacolli pritet të takojë ndaras politikanë të rëndësishëm në Tiranë. Ai do të takojë kryeministrin e vendit Edi Rama, presidentin Ilir Meta dhe ministrin e Jashtëm të Shqipërisë Ditmir Bushati.