Ballina Lajme Moti sot me shi dhe rënie të temperaturave

Moti sot me shi dhe rënie të temperaturave

SHPËRNDAJE

Sot në Maqedoni moti pritet të jetë me vranësira dhe jostabil me reshje të përkohshme tw shiut, vetëtima dhe erë të fuqishme me drejtim jugperëndimor.
Reshje me intensive të shiut priten në pjesët lindore dhe veriperëndimore të vendit.
Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 12 deri më 19 gradë Celsius, ndërsa ato ditore prej 25 deri më 34 gradë celsius.
Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot i ngjashëm, me vranësira dhe reshje të shkurta të shiut, vetëtima dhe erë me drejtim jugperëndimor. Temperatura minimale do të jetë 17, ndërsa ajo maksimale 32 gradë Celsius./am/