Ballina Lajme Mot i nxehtë, temperatura deri në 33 gradë celsius

Mot i nxehtë, temperatura deri në 33 gradë celsius

Sot moti pritet të jetë kryesisht me diell dhe nxehtë. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 9 deri më 15 gradë celsius, ndërsa ato ditore prej 25 deri më 33 gradë celsius. Vlera e indeksit UV do të jetë 7.

Në Shkup dhe rrethinë do të mbajë mot i nxehtë dhe me diell, me temperaturë më të ulët 11 gradë dhe temperaturë më të lartë ditore 33 gradë celsius.

Nesër gjatë natës dhe të martën paradite, nën ndikim të valës së vranësirave do të ketë kuhste për rreshje lokale të shiut dhe vetëtima, veçanërisht në pjesët perëndimore të vendit./shenja/