Ballina Lajme Rajoni Krimineli serb paralajmëron Ballist Morinën: Do të të q*** në burg

Krimineli serb paralajmëron Ballist Morinën: Do të të q*** në burg

Vrasësi i kryeministrit serb, Zoran Gjingjiç, Milorad Lukoviç Legija ka paralajmëruar Ballist Morinën, se nëse ekstradohet në burgun ku ai vuan dënimin do të përdhunohet sistematikisht.

Lajmin e kanë bërë të ditura mediat serbe, me në krye “Kurir”. Ish-komandanti i “Baretave të Kuqe” është shprehur shumë i kënaqur me lajmin se Kroacia ka pranuar ekstradimin.

 “Sapo të mbërrijë këtu do ta … në banjo. Nuk shpëton dot. Do t’i japim një mikpritje të ngrohtë dhe do t’i gjejmë një vend mes nesh”, ishin kërcënimet e vrasësit të kryeministrit serb.Mediat serbe theksojnë se Legija ka autoritet në burgun e Pozharvecit. Po kështu, qarkullojnë shumë legjenda se ai bën ligjin në atë burg.Megjithatë, ka pak të ngjarë që Morina, nëse ekstradohet, do të qëndrojë në burgun e sigurisë së lartë.

Loading...