Ballina Lajme Ilir Latifi mposht Tyson Pedron, i afrohet garës për titull (Video)

Ilir Latifi mposht Tyson Pedron, i afrohet garës për titull (Video)

Ilir Latifi ka shënuar një fitore shumë të rëndësishme, e cila gjë e bën t’i afrohet edhe më tepër titullit të kampionit.

Luftëtati shqiptar mbrëmë në Edmonton të Kanadasë arriti t’i shkaktojë humbjen e parë në karrierë australianit, Tyson Pedro.

Latifi fitoi me vendim unanim të gjyqtarëve, të cilët në secilin raund ia dhanë fitoren me rezultat 29-28, 29-28, 30-27.

Latifi tani është një nga konkurrentët për ta fituar titullin në peshat e rënda në UFC.

“Dua të falënderoj të gjithë familjen, shokët, dhe fansat për përkrahjen. Një hap më afër synimit. UF215”, ka shkruar Latifi në Facebook./periskopi/