Ballina Kronika Grabit prostitutën pas seksit se nuk ranë dakord për pagesën, pranga shqiptarit

Grabit prostitutën pas seksit se nuk ranë dakord për pagesën, pranga shqiptarit

Përfundon në pranga një 49-vjeçar shqiptar në Itali pas një veprimi tejet absurd.

Sipas mediave vendase, shqiptari ishte shpallur në kërkim pasi grabiti një prostitutë pasi bëri seks me të.

Vajza 20-vjeçare e kishte denoncuar shqiptarin në muajin mars, ndërsa ishte grabitur nën kërcënimin e thikës nga shqiptari në Bergamo.

Konflikti ka nisur për shkak të mosmarrëveshjeve rreth pagesës.

Pas grabitjes shqiptari ka hapur derën e automjetit ku ndodheshin dhe e ka shtyrë 20-vjeçaren jashtë, ndërsa kjo e fundit mori edhe lëndime duke qendruar për 10 ditë në spital.

Pas denoncimit, karabinierët kanë identifikuar 49-vjeçarin shqiptar, me precedentë penalë të mëparshëm.

Ai u arrestua mbrëmjen e djeshme në banesën e tij në komunën Bagnatica.

Gjatë kontrollit në banesë, policia ka gjetur edhe celularin e vajzës, të cilin shqiptari dyshohet se e kishte grabitur./a.k/noa.al/