Ballina Bota Gjermani – Sulm me gaz lotsjellës në aeroportin e Frankfurtit

Gjermani – Sulm me gaz lotsjellës në aeroportin e Frankfurtit

Një sulm me gaz lotsjellës ka ndodhur në aeroportin e Frankfurtit në Gjermani.
Raportohet se shumë persona kanë pasur probleme me frymëmarrjen, ndërsa 6 persona janë plagosur.
Dëmtimet u raportuan në sportelet e check-in rreth orës 11 të mëngjesit të së hënës.
Policia dhe shërbimet e emergjencës ndodhen në vendngjarje, ndërsa nuk dihet se ka ndodhur ky sulm.
Policia dhe aeroportit thanë në twitter se gazi ishte hedhur nga një person ende i panjohur, ndërsa hetimet vazhdojnë.
/Oranews.tv/

Loading...