Ballina Lajme ‘Ballisti nuk do ekstradohet në Serbi’, ish-presidenti kroat angazhohet personalisht (Foto)

‘Ballisti nuk do ekstradohet në Serbi’, ish-presidenti kroat angazhohet personalisht (Foto)

Tifozi i kombëtares shqiptare, Ismail Morina apo i njohur si ‘Ballisti’, i cili njihet për hedhjen e dronit në stadiumin Beogradit në ndeshjen e futbollit Serbi–Shqipëri është ndaluar në Kroaci, aty ku iu hap procedurë edhe për ekstradim në Serbi, por kjo nuk do të ndodhë.

Ballisti i ka shpëtuar ekstradimit të tij në Serbi falë miqësisë së madhe shqiptaro–kroate, dhe personaliteteve të mëdha si ish-presidenti Stipe Mesic, shkruan telegraf

Ish-presidenti kroat, Mesic thuhet se është angazhuar vet në këtë çështje, që të mos lejojë ekstradimin e Morinës në Serbi.

Loading...