Ballina Kronika Tronditëse/ Vret të moshuarin, pasi nuk i dha një cigare

Tronditëse/ Vret të moshuarin, pasi nuk i dha një cigare

SHPËRNDAJE

Një adoleshent është dënuar me vetëm 4 vite burg, pasi akuzohet për vrasjen e një të moshuari.

Luke Woods, 17 vjeç, sulmoi Leonard Saunders, 65 vjeç, në rrugë pasi plaku i tha se nuk ishte një duhanxhi kështu që nuk mund t’i jepte atij cigare.

Saunders ra në tokë dhe pësoi goditje në kafë, por nuk mundi të shpëtontë pas 9 ditë qëndrimi në spital.

I riu u dënua me katër vite e katër muaj burgim, pasi sulmit që ndodhi në në St Helens, Merseyside, Angli më 21 korrik./tvklan.al