Ballina Bota Indi – Shembet ndërtesa e zë 40 persona brenda (VIDEO)

Indi – Shembet ndërtesa e zë 40 persona brenda (VIDEO)

Më shumë se 30 persona po kërkohen nga ekipet e shpëtimit, të cilët kanë frikë se mund të zihet brenda një ndërtese të shembur në Mumbai të Indisë. Raportet lokale të cituara nga BBC, thonë se një ndërtesë tre-katëshe në kryeqytetin financiar të Indisë u trondit herët të enjten.
“Dyzet persona besohet të jenë të mbërthyer brenda dhe një ekip 43-anëtarësh po kryen operacione shpëtimi”, tha një zyrtar nga Forca Kombëtare e Reagimit të Katastrofave të Indisë (NDRF) për AFP-në.
Mumbai është ka regjistruar reshje të shumta shiu këtë javë dhe përmbytje.
Ndërtesa në zonën me banim të dendur Bhendi Pazari besohet të jetë rreth 100 vjeçare.
Incidentet e ndërtimit nuk janë të rralla në Indi, sidomos gjatë sezonit të musoneve për shkak të standardeve të dobëta të ndërtimit.
Në korrik, 17 vetë u vranë kur një ndërtesë me katër kate u rrëzua në rrethinat e Mumbai të Ghatkopar./Ora News.tv/

Loading...