Ballina Kronika Dalin pamjet e aksidentit në Lezhë-Shkodër, 10 të plagosur edhe 1 viktimë...

Dalin pamjet e aksidentit në Lezhë-Shkodër, 10 të plagosur edhe 1 viktimë (VIDEO)

Janë përplasur tre automjete në aksin Lezhë-Shkodër në kryqëzimin e Blinishtit. Deri më tani dyshohet se janë 7 të plagosur  dhe një i vdekur.

Një qytetar ka shkruar pranë JOQ:

Përshëndetje JOQ! Një parakalim i gabuar i një makine shkaktoi aksidente me dy tjera dhe ka shumë njerëz të plagosur nga ata që gjendeshin nëpër automjete. Njëri vdiq direkt, është vllai i atij që duket në video duke qarë në parcelë. Nje nga kta ka ngel ne timon se i kane hyre ca hekura te makines e kembe”, përfundoi ai.

Situata duket e rëndë dhe nuk dihet gjendja e të plagosurve të tjerë.

Policia ka njoftuar se si shkak i aksidentit aksi Lezhë-Shkodër është bllokuar.