Ballina Lajme Kosovë LIVE në “DEBAT D”: Fatmir Limaj flet për koalicionin PDK-AAK-NISMA (Video)

LIVE në “DEBAT D”: Fatmir Limaj flet për koalicionin PDK-AAK-NISMA (Video)

SHPËRNDAJE

Sonte në emisionin debatues “DEBAT D” për zgjedhjet e 11 qershorit në RTV Dukagjini, mysafir do të jetë lideri i Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj.

Limaj do të përballet me pyetjet e gazetarëve Arben Ahmeti dhe Muhamet Hajrullahu.

Fatmir Limaj rrëfen gjithçka së si është vendosur për një koalicion me PDK-në dhe se si sipas tij do të duket qeveria e ardhshme.

Kjo është intervista e parë publike e Fatmir Limajt, pas nënshkrimit të koalicionit parazgjedhor me PDK-në./Telegrafi/