Ballina Bota Publikohen pamjet e para të rrëzimit të një helikopteri në Turqi (VIDEO)

Publikohen pamjet e para të rrëzimit të një helikopteri në Turqi (VIDEO)

SHPËRNDAJE

Mediat turke  kanë publikuar pamjet e para nga vendi i ngjarjes ku u rrëzua një helikopter policie  turke me 12 persona në bord.

Helikopter u përlas  në provincën lindore, Tunceli, dhe kishte 12 persona në bord, njoftojnë burimet e sigurisë.

Mediat turke raportojnë se shkaktar i rrëzimit të tij mund të jenë kushtet e renda atmosferike.

Helikopteri po  trasnportonte dy gjykatës, shtatë policë dhe tre anëtarë të bordit.