Ballina Sport Premier League/ Chelsea fiton përballë Bournemouthit (VIDEO)

Premier League/ Chelsea fiton përballë Bournemouthit (VIDEO)

SHPËRNDAJE

Chelsea ka triumfuar në “Stamford Bridge” përballë skuadrës së Bournemouthit duke triumfuar me rezultatin 3-0.

“Blutë e Londrës” i janë rikthyer fitoreve në “Premier League” pas humbjes nga Crystal Palace.

Për skuadrën e Antonio Kontes shënaun Eden Hazard, Marcos Alonso dhe autogoli nga Smith.

Kurse golin e vetëm për Bournemouthin e shënoi Joshua King.

Me këtë tre pikësh Chelsea vijon të kryesojë “Premier Leaguen” me 75-pikë të grumbulluara,  8-pikë më shumë se Tottenhami që është në vendin e dytë.
Bor vs CHSL by YNWAHD