Ballina Lajme Rajoni Me 30 prill opozita shqiptare organizon demonstratë me mbi 200 mijë veta

Me 30 prill opozita shqiptare organizon demonstratë me mbi 200 mijë veta

SHPËRNDAJE

Gazetarët e portalit www.spjv.it kanë mësuar këtë të enjte pasdite nga burime shumë të sigurta në selinë blu se Lulzim Basha dhe gjithë kryetarët e partive opozitare kanë vendosur për ditën e hënë bllokimin e krejt trafikut në Shqipëri për një orë, ndërsa ditën e martë, kur vjen në Tiranë negociatori gjerman David McAllister për zgjidhjen e krizës, të bllokojnë me mijëra protestues rrugën nga QTU deri në Laprakë. Nëse nga negociatat e të martës nuk jep dorëheqjen Edi Rama, atëhere me datë 30 prill e gjithë Shqipëria protestuese dhe mbështetëse e kauzës se opozitës do të mblidhen në bulevardin Deshmorët e Kombit dhe do të qëndrojnë ditë-natë pa ndalesë derisa Edi Rama  të jap dorëheqjen si kryeministër.