Ballina Lajme Gashi pas takimit me Bildtin: BESA përkrah çdo hap që ndihmon tejkalimin...

Gashi pas takimit me Bildtin: BESA përkrah çdo hap që ndihmon tejkalimin e krizës

SHPËRNDAJE

Deputeti i Lëvizjes BESA,  Afrim Gashi pas takimit me ish-ministrin suedez për Punë të Jashtme, Karl Bildt tha se diplomatët janë këtu për të ndihmuar vendin që të del nga kriza.

“Ne jemi sot këtu bashkë me ata për të gjetur mundësi se si mund të dilet nga kriza. Ne i treguam opinionin tonë, mënyrën se si po veprojmë dhe si po mundohemi që Maqedonia orë e më shpejtë të del nga kriza dhe ishte një takim i frytshëm për ne. Ne bëmë me dije se në çdo hap në çdo moment jemi përkrah procesit i cili do ta ndihmon vendin për të dalë nga kriza”, tha Gashi pas takimit. /SHENJA/

Afrim Gashi 18.04.2017 by tvshenjaofficial