Ballina Lajme La Liga/ Barcelona rikthehet tek fitorja, bind ndaj Athletic Bilbaos (VIDEO/FOTO)

La Liga/ Barcelona rikthehet tek fitorja, bind ndaj Athletic Bilbaos (VIDEO/FOTO)

SHPËRNDAJE

Barcelona ka mposhtur me rezultatin e pastër  3-0 skuadrën e Athletic Bilbaon në “Camp Nou”.

Pas barazimit 1-1 me Betisin, Barcelona e drejtuar nga Luis Enriques është rikthyer tek fitorja duke bindur me lojën e saj

Golat për fitoren e katalanasve u shënuan nga Lionel Messi, Alcacer dhe Aleix Vidal.

#lionelmessi made unbelievable goal just in front of me #campnou #fcbarcelona

A video posted by TeeJay Park (@teejay_park) on


Pas kësaj fitoreje, Barcelona ngjitet në 45 pikëve, një pikë më pak se kryesuesit që janë Real Madridi.

Por, Los Blancos kanë dy ndeshje më pak të zhvilluara dhe kanë sërish shanse që të thellojnë diferencën me Barcelonën.

#barcelona #campnou

A video posted by Seonho_Kim 🐰 (@87.seonho) on

Gran tarda al #campnou

A video posted by Marc Ros (@ros_marc) on

#campnou #CanonEOSM3 #BCF VS BILBAO 3:0 #messi #goals

A video posted by 정성준 (@jjunyjung) on

#barcelona #campnou #messi

A video posted by SHMERKIN (@shmerkin) on

누캄프 바르셀로나 직관. #barcelona #campnou #messi 3:0 👏#barca

A video posted by 이현수 (@hyunsuuuooo) on