Ballina Bota FOTOT/ Forcat speciale të NATO-s tregojnë “forcën” në kufi me Rusinë

FOTOT/ Forcat speciale të NATO-s tregojnë “forcën” në kufi me Rusinë

SHPËRNDAJE

Prej kohësh retorika agresive mes Rusisë dhe është shtuar ndjeshëm.

Bashkë me retorikën, janë shtuar dhe stërvitjet e shumta ushtarake.

Këto foto janë bërë në Estoni, ku forcat e NATO-s stërviten në kufi me Rusinë.