Ballina Lajme Zjarri kaploi autobusin që po transportonte gratë e Forumit të VMRO-DPMNE

Zjarri kaploi autobusin që po transportonte gratë e Forumit të VMRO-DPMNE

Të shtunën rreth orës 20 është përfshirë nga flakët autobusi që ka bartur aktivistet e Forumit të Gruas të VMRO-DPMNE-së, që kanë marrë në Kuvendin e kësaj organizate në Shkup, raporton sdk.mk.

Gratë që kanë qenë brenda kanë arritur të ikin, derisa shoferi dhe kondukteri kanë tentuar ta fikin zjarrin, transmeton Gazeta Lajm. Rasti ka ndodhur në lokalitetin Pletvar, kurse femrat që janë transportuar kanë qenë nga Novaci.

Loading...